Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır

Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır
Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır

Açılış organizasyonu nasıl yapılır; Açılışımıza hoş geldiniz demek için tüm işyeri, market, mağazalar sayısız organizasyon şirketleri ‘nin aracığı ile Türkiye genelinde sayısız etkinlikler düzenliyor. İlk başta gelen özel konuklar için açılış kokteylleri herkes tarafından en güzel kutlamalar arasında. Tabi tüm işyerleri sadece konukları ağırlamıyor alışveriş için gelen insanları ilk günde kendilerine katmak için çalışıyor. En çok tutulan ise patlamış mısır ve pamuk şeker arabaları devreye giriyor. Sonrasında iyi bir tanıtım için kostümlü palyaço, pamuk prenses, örümcek adam, elsa gibi karakterlerin broşür dağıtması da çok önemli. Mağaza yada dükkanların önüne kurulan fly tüp, şişme dev palyaço, balonlarda unutmamak gerekir. Bu tarz açılış organizasyonu için işyerlerinde yapılan etkinlikler ilk de tanınma açısından dikkat edilmesi gereken etkinliklerdir.

Açılış Organizasyonu Firmaları

Tüm planlama için firmalar sizlere hazır açılış paketleri sunar ve fiyatlar verirler. Bundan sonra giren tek şey sizin mağaza açılışı, işyeri kutlamaları için ayırdığınız bütçedir. İyi bir bütçe ayırdıysanız hem organizasyon sırasında dışarıda animasyon ekipleri tanıtımı yaparken içerde özel konuklarınızı bir kokteyl organizasyonu ile karşılayabilirsiniz.

Özel şirketler tanıtımın yanı sıra diğer bayilerle iş toplantısı düzenlerken fikirlerini paylaşırlar. Market açılışları ise bu şekilde devam etmez. Marketler açılışlarının üç gün öncesinden apartmanlara broşür dağıtımına başlar. Reklam firmaları onlara bu konuda hem eleman sağlar hem de katalog ve broşürlerinin basımına yardımcı olurlar. Siz eğer yeni açtığınız bir mekanın açılışına yaptırmak istiyorsanız bunu sizlere sağlayacak binlerce organizasyon şirketi var. Fakat açılış organizasyonu için nelere dikkat etmeniz gerekir bunu size kısaca özetleyebiliriz. Açılış gününüzün sağlıklı bir şekilde gitmesi açısından başlama saati ve bitiş saatini iyi belirlemeniz gerekir. Açmayı düşündüğünüz mekanın yakınında Pazar varsa, yoğun bir cadde, sokak bunlara dikkat edin organizasyon elemanlarını o tarafa yönlenmesini sağlayın.

Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır

Açılış organizasyon firması ile anlaşma yapmadan önce yeterli sayıda baskılı balon, broşür, promosyon ürünlerin hazır olmasına dikkat edin. Sizlere sunulan hazır paketleri açılış şirketlerinden talep ederseniz daha az ödersiniz. Hazır paketler her zaman da avantajlıdır ve gerekli olmayan şeyleri listenizden kaldırmanızda da fayda var. Bunlar sizlere danıştığınız açılış nasıl yapılır, nasıl olur gibi soruları tüm organizasyon firmalarının satış temsilcileri sizlere faydalı bilgiler sağlayacaktır.

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın