Düğün Catering Firması Seçerken Dikkat

Düğünde Catering Firması Seçerken Dikkat
Düğün Catering Firması Seçerken Dikkat

Düğün catering firması seçerken dikkat etmeniz gereken nokta düğün için seçtiğiniz catering firmasının kapasitesinin ne olduğudur. Pek çok catering firması açık hava düğünleri, kır düğünleri, düğün kokteylleri, düğün salonlarında hizmet verme konusunda tecrübeye sahip olabilir ancak burada önemli konu düğünün nerede düzenlendiğinden çok catering hizmetlerinin maksimum kaç kişiye eksiksiz olarak verilebildiğidir. Yani yemekleriniz lezzetli, içecekleriniz sınırsız olabilir ancak bunlar konuklarınıza zamanında ve yeterli olarak ulaşamıyorsa anlamı kalmayacaktır. Hizmet ve sunum sırasında aksiliklerin yaşanmaması için düğün catering hizmeti sağlayan firmayla organizasyon için ayırdıkları eleman sayısı konusunda kesin bir anlaşmaya varmanız gerekmektedir.

Düğün İçin Catering Firması Seçerken Dikkat!

Catering firmasıyla yapacağınız ön görüşmede eğer düğün mekanınız şehir merkezinden uzakta yer alıyorsa veya İstanbul’da düzenleyeceğiniz bir düğün için karşı yakadan bir catering firmasıyla görüşüyorsanız ekip ve ekipmanın düğün alanına getirilmesi için ekstra bir ücret talep edip etmediklerini öğrenin.
Başta İstanbul olmak üzere çeşitli illerdeki düğün salonları catering hizmetlerini kendi bünyelerinde yer alan personeliyle vermektedir. Güzel bir düğün salonu her zaman lezzetli yemek ve iyi bir servis anlamına gelmemektedir. Bu yüzden eğer bir düğün salonu ile paket organizasyon anlaşması yapmak istiyorsanız servis yapılacak yemeklerden tadın. Daha önce düzenledikleri organizasyonlardan fotoğrafları varsa inceleyin, referanslarını kontrol edin.

Düğünde Catering Firması
Düğünde Catering Firması

Catering Firmaları Menüleri

Düğün için catering hizmeti sağlayan firmalar birbirinden farklı menü seçenekleriyle faaliyet göstermektedir. Klasik bir düğün yemeği menüsü başlangıçlar, ana yemek, ara sıcak, tatlı ve meyveden oluşmaktadır. Tabii bunlara alkollü ve alkolsüz içecekleri de eklemeliyiz. Bir kaç firmadan bu kalemler için nasıl yemek menüsü oluşturdukları hakkında bilgi alında ve fiyatları karşılaştırın. Bu noktada tekrar hatırlatmak isteriz bu menüleri sorunsuz olarak kaç davetli için servis edebildiklerini öğrenin. Kişi başına hangi içkiden tam olarak ne kadar düştüğünü de bu aşamada öğrenebilirsiniz.

Düğün İçin Yemekler Nasıl Tercih Edilmeli?

İster düğün için olsun ister başka bir sebeple düzenlenen yemekli organizasyonlar birbirinden farklı damak zevkleri olan konuklar açısından da değerlendirilmelidir. Bazı davetlileriniz sağlık açısından belirli yiyecekleri yemeyebilir, bazıları vejetaryen olabilir, çocuklu konuklar için değişik seçeneklere menünüz de yer verebilirsiniz. Tüm bunları davetli listenizi oluştururken kaba hatlarıyla kararlaştırabilirsiniz. Catering firmanız bu gibi ayarlamalar için yeterli kapasitede bir mutfağa sahip olmalıdır.

Düğünler İçin İçecekler

Düğün catering hizmeti için yemekler dışında içeceklerde büyük önem taşımaktadır. Düğün organizasyonu alanında tecrübeli bir firma ile çalışmanız size hangi içeceklerin daha çok içildiği, alkollü içecek seçimi, içeceklerin düğün sonuna kadar soğuk kalması ve benzeri konularda vakit kazandıracaktır. Burada catering firmasında içecek tercihi konusunda öneriler alabilirsiniz.

Düğün Pastası

Yemek ve içecek menüsünü kararlaştırdıktan sonra düğünlerin en önemli noktalarından biri olan düğün pastası için fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Düğün pastası catering hizmetlerini aldığınız firmaya sipariş verilebildiği gibi tamamen farklı bir firmadan da sipariş verilebilir. Düğün pastasını catering firmasından almanızı bütçenizin artmaması, pastanın taşınması sırasında koordinasyon sorunlarının yaşanabileceğini göz önünde bulundurarak tavsiye ederiz.

Düğün Catering Firması Seçerken Dikkat

Düğün Catering Hizmeti Fiyatları

Son olarak, düğün catering fiyatları tahmin ettiğinizden çok fazla tutabilir. Bunun için herhangi bir firmayla görüşmeye başlamadan önce bütçenizin sınırlarını net bir şekilde belirlemenizi öneririz. Menü üzerinde yapacağınız küçük değişiklikler belirlediğiniz fiyat aralığında kalmanızı sağlayabilir. Örneğin ara sıcakları menüden çıkartarak düğün pastasının daha büyük olmasını, alkolsüz içecekleri az tutarak alkollü içecek seçeneklerini artırabilirsiniz.

Yukarıda kısaca saymaya çalıştığımız noktalara dikkat etmek size düğün catering firması araştırırken yardımcı olacaktır. Tüm bunlardan sonra anlaşmaya vardığınız firma ile konuştuğunuz ve taahhüt edilen hizmetlerin yer aldığı bir sözleşme imzalamanız sonra yaşanabilecek anlaşmazlıklar konusunda elinizde geçerli bir belge olması açısından faydalı olabilir.

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın