Kına Gecesi Malzemeleri

Kına Gecesi Malzemeleri
Kına Gecesi Malzemeleri

Kına gecesi malzemeleri; Son yıllarda yerini bekarlığa veda partilerine bırakan kına gecesi organizasyonu yeniden moda olmaya başlamıştır. Bu faaliyeti artık en şatafatlısından tutunda en sadesine kadar herkes yaşatmaya çalışıyor. Aslında öz geçmişimizi unutturmaya çalışanların aksine bu dönemlerde geçmiş zamanlarda yapılan şeylerin ilgi çekici olduğunu fark ettiğimizden beri eski gelenek ve göreneklerimiz yine ve yeniden hayatımızda boy göstermeye başlamıştır.

Beş yıl öncesine kadar yerini bekarlığa veda partilerine bırakan kına gecesi organizasyonu da bunlardan biridir. Batı medeniyetleri, televizyonlar ve magazinlerden gördükleri ve özendikleri bekarlığa veda partilerini kendi hayatlarına sokma çabaları, kına yakmanın demode olduğunu düşünmeleri, geleneğimiz olan kına gecelerinin unutulmasının nedenlerinden olduğu düşünülebilir.

Peki bu kına gecesinin yapılış adeti nasıl oluyor diye düşünüyorsanız; kına gecesinde evlenecek olan gelin adayının baba evinde geçireceği son gece olarak düşünülerek yapılan çok güzel geleneklerimizden biridir. Kına gecesinde hep bir ağızdan söylenen şarkılar, türküler, ağıtlar ya gelini ağlatmaya çalışmak yada eğlenmek içindir. Gelin adayı ise bu parçalar söylenirken genelde ağlar aslında bu ağlama ‘hem ağlarım hem giderim’ edasıyla dökülen tatlı göz yaşlarıdır. Halaylar çekilir, kına yakılır. Kına gecesi organizasyonu günümüzde yaşatılan geleneklerimizdendir.

Başlıca Kına Gecesi Malzemeleri

Öncelikle başrolde olan gelininizin kına gecesi organizasyonu için özel bir kına gecesi elbisesine sahip olması gerekmektedir. Dilerse kına gecesi elbisesini satıl alabilir dilerse kına gecesi elbisesi kiralayan şirketlerden kiralayabilir. Genelde tercihen kırmızı renktedir. Elbisenin adı bindallıdır. Dikim evlerinden ya da gelinlik üretimi yapan yerlerden bu elbiseyi temin etmeniz mümkündür.

Adı üzerinde kına gecesi organizasyonu için kına alınması gereklidir. Alacağınız kına malzemeleri; kına tepsisi, kına sepeti, kına mumu, kına tacı, tef, kına afişleri, kına hatıra süsleri ve daha değişik aklınıza gelen yada görmek istediğiniz şeyleri kına gecesi organizasyonunuza katarak akılda kalıcı bir gece düzenleyebilirsiniz.

Kına Gecesi Malzemeleri; Elbise Çeşitleri

Kına gecesi organizasyonu için birçok elbise çeşidi bulmanız mümkündür. Elbise seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken öncelikle kına gecesi organizasyonu nasıl bir hava da yapacağınızdır. Yer, zaman, mekan ve mevsim önemli etkenlerdir. Genelde yaz mevsiminde de yapsanız kış mevsiminde de yapsanız kına gecesini sadeleştirmeniz diye bir durum yoktur. Genelde kına gecesi elbiseleri kapalı elbiselerdir ve parça parça olmayıp tek bir bütün halindedir. Hangi renk olmasını istemek ile başlayabilirsiniz. Kırmızı ve tonları, yeşim ve tonları en çok tercih edilen renkler olmaktadır. Kına gecesi malzemelerini internette kına gecesi organizasyonu malzemeleri araması yaparak kına gecesi fiyatları bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın