Sünnet Düğünü Nasıl Yapılır?

Sünnet Düğünü Süslemeleri

Sünnet düğünü nasıl yapılır; Sünnet düğünü açılış organizasyonu erkek çocuklarının hayatında unutulmaz güzel anıların belleğinde derlenip kaydedildiği hafızalardan silinmeyen güzel karelerden oluşmaktadır. Bunu dada eğlenceli ve daha anlamlı bir hal almasını sağlayabilmek adına ilk atılacak adım mekân seçimidir. Bahsi geçen bu mekân seçiminde sünnet çocuğunun oturacağı tahtın bulunması gereken köşenin belirlenmesi ardından ise sahne düzeni başta olmak üzere masa ve sandalyelerin süslenmesi şeklinde sırlanabilmektedir. Bunun yanı sıra sünnet çocuğunun asıl önem verdiği ve kendini olayın başkahramanı gibi hissetmesini sağlayan asıl önemli nokta olan sünnet kıyafetidir.

Bu kıyafet sünnet çocuğunun ailesi tarafından büyük bir özenle seçimi yapılır ve sünnet çocuğuna tüm iştihamı ile giydirilir. Gerekirse düzenlenmiş olan  sünnet düğünü için bir palyaço ayarlamaktır. Düzenlenen palyaçonun sünnet töreninin yapılacağı yerde olması kesinlikle tavsiye edilir. Bu sayede çocuğunuz bu organizasyonun resmi formundan sıkılmadan çok eğlenebilir. Yapılacak son şey, davet mektubunu yazdırmak ve bunun dağıtımını gerektiği gibi organize etmektir. Sünnet düğünü eğlencesine akraba, arkadaş ve aileleri davet etmenin en iyi yolu daveti yazdırmaktır. Bazen telefonla yapılsa bile, daveti yazdırmak en doğru seçenektir. Bir diğer önemli nokta da açılış organizasyonu eğlenceden önce yapılması planlanan sünnetin hangi şartlarda yerine getirilmesi gerektiği hususudur.

Böylelikle dini gereklilikler yerine getirilmiş ve ardından eğlence kısmına geçilmiştir. Yapılması gereken tek şey, müzik festivaline uygun bir düzenin ve organizasyon şirketinin ayarlanması kalmaktadır. Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra sünnet düğünü organizasyonu belirlenen saatte başlar ve aynı şekilde belirlenen saatte biter. Bu süre çok uzun veya çok kısa tutulmamalıdır. En ideal organizasyon ortalama 3-4 saat süren sünnet düğünüdür. Bunların yanı sıra herhangi bir maliyetten kaçınmak istemiyorsanız tüm bu süreçleri çok kolay halledebilirsiniz. Sünnet düğünü organizasyon firması tüm bu işlemleri uygun bir fiyata halledecektir.

Bunun için bütçenize en uygun sünnet düğün organizasyon firmasını seçip  dileklerinizi belirtmeniz yeterlidir. Bunun la birlikte tüm bu ihtiyaçları karşılayabilecek ve istenilen istekleri yerine getirebilecek vadi organizasyon firmasını tercih edebilirsiniz.

Sünnet Düğünü Nasıl Yapılır? Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Sünnet düğünü nasıl yapılır; Sünnet düğünü organizasyonu sırasında genellikle akşam yemeği partisi düzenlenir. Sünnet yemeği ebeveynlerin tercihlerine göre farklı yerlerde yapılabilir. Sünnet yemeği yiyen aileler beş yıldızlı bir otelde sünnet yemeği yiyebilir ayrıca diğer bir alternatif olan  bahçelerine masa kurarak yemek verme seçeneği değerlendirilebilir.  Ayrıca sünnet yemeğinde sünnet çocuğuna özel sünnet pastası kesilir. Sünnet menüsü olarak bulunduğu bölge ve alana göre de değişmektedir. Genellikle organizasyonun sahibi olan anne ve babaların verdiği yemekler, bölgelerinin ön saflarında yer almaktadır. Sünnet düğünü davetiyesinin yapılacağı alanı seçtikten sonra diğer tüm detaylı bilgileri almak için sünnet düğünü malzemeleri, süslemeler ve sünnet düğünü eğlence hizmetlerimizi kullanabilirsiniz.

Sünnet düğünü davetiyesi, çocuklarımızın ve yetişkin misafirlerimizin en iyi şekilde eğlenmeleri için bir davettir. Bu nedenle sünnet düğünü organizasyonu planında sünnet çocuğu ve çocuklarını eğlendiren unsurlar için yeterli alan ayrılmalıdır ve her zaman estetik, sünnet düğünü eğlencesi, askerlerin sünneti ve sünnet olunmalıdır. Çocuğun  sahip olduğu ve törenin en önemli unsuru olan taht sünnet törenini en iyi gözlemleye bildiği ve tüm eğlenceye hakim olabileceği bir alanda yer almalıdır. Bu hizmetleri alacağınız firmayı ve düğünün yapılacağı yeri seçerken ekstra dikkatli olmalı ve çocuklarımızın ve yetişkinlerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıyız.

Sünnet Düğününde Düzenlenen Eğlenceler Nelerdir?

Çocuklarının önemli günlerini güzel bir şekilde açılış organizasyonu düzenlemek isteyen ebeveynler bunun adına en güzel ve özel anları yaşayabilecekleri organizasyon seçeneklerini değerlendirmek istemektedirler.. Çocuklar balonlara karşı ayrı bir ilgi gösterdikleri için sünnet sürecinde ortam birçok balonla süslenir. Çocukların yoğunlaştığı bir organizasyonda balon olmaması söz konusu olamaz. Havada renkli balon uçurma aktivitesi görsel efekti bir üst seviyeye taşır. Masalar ve sandalyeler, balonun görsel etkisi için eşit derecede önemlidir. Rengârenk örtülerle süslenmiş masa ve sandalyeler kiralama yaparak sünnet dokusu görünümüne kavuşacaksınız. Sünnet eğlencesine gelince, eğlence olmadan organize etmek imkânsızdır. Ayrıca çocuklara vereceğiniz marshmallow, lokum ve tatlılar da organizasyonu daha ilginç ve renkli hale getirecek. Kısaca özetleyecek olursak düğün salonları, havuz kenarları, rustik konseptler ve restoranlar gibi birçok yerde sünnet düğünleri yapılabilir.

Tüm masa ve sandalyeleri kiralama yapılarak koyabileceğiniz, çevredeki ortamı balonlar ve nesnelerle dekore edebileceğiniz bir yer harika olurdu. Sünnet tahtını kiralayıp çocuğunuzun oturup gözlemlemesine izin verebilirsiniz. Çocuğunuzu refakatçiyle taşımak gibi çeşitli seçenekleri kullanabilirsiniz. Rehberler, baloncuklar, Mısır, şerbetçiotu, pamuk şeker vb. Unsurları ekleyerek organizasyonu daha ilginç bir partiye dönüştürebilirsiniz.

Sünnet Düğünü Nasıl Yapılır
Sünnet Düğünü Nasıl Yapılır

Sünnet Düğünü Süslemeleri Nelerdir?

Sünnet çocuğunun sahip olduğu tahtın bulunduğu oda gelin odası gibi dekore edilmiştir. Sünnet evi yoksa geleneksel yorganlar, yaşlılar ve arkadaşlar için halılar bulabilir, yatağa muhteşem yorganlar koyabilir ve bunun ışığında en önemlisi olan mevlüt okunabilmesi adına  Kuran-ı Kerim’dir. Tedbirler eşliğinde çocuğunuzun sünnet işlemi yapıldıktan sonra hocalar tarafından mevlidi okunmalıdır ve Anadolu’da yaygın bir uygulama olan odaya gül suyu serpmek ve hocanın bu ortam ışığında sünnet olan çocuğun iyi geleceklere sahip olması ve bu törenin kabul olması adına okunacak olan mevlit yapılmaktadır. Sünnet sonrası çocuğumuz, dört kapıcı tarafından taşınan devasa ve görkemli sünnet alanına götürülerek ilahiler eşliğinde, misafirleri selamlamak ve sünnet yapmak için sünnet düğün alanına götürülür.

Bundan sonra sünnet tahtını uygun bir yere koyulmalı ve ardından bir volkan ve konfeti gösterisi yapılmalıdır. Bu aşamadan sonra mücevher töreni başlar ve nöbetçi askerler tüm tahtın önünde tahtın sonuna kadar beklerler. Sünnet düğünü bitene kadar taht bu bölgede kalabilir. Sünnet düğünü organizasyonu için sünnet konseptli balon dekorasyonu, masa sandalye kiralama ardından dekorasyonu, masa üstü dekorasyonu, sünnet dekorasyonu ile alan ve masa dekorasyonu için uygundur. Sünnet düğünü çocuklarımız ve yetişkinlerimiz için eğlence gösterisi düzenlemektedir.

Sünnet düğünü organizasyonu için  mekânında masa ve sandalye süslemeniz yoksa veya beğenmediyseniz sünnet düğünü konseptine uygun masa ve sandalye süsleme hizmetimizi kullanabilirsiniz. Adını sünnet çocuğundan alan dev balon ağacı, kapıdaki balon süsü, balon üzerindeki nazarlık ve sünnet alanı çiçekler, balonlar ve papatyalar ile süslenebilir.

Sünnet Ne Zaman Yapılmalıdır?

Sünnet düğünü organizasyonu başlamadan bir hafta önce deneyimli uzman bir ekip, ameliyathane koşullarında doğumdan sonra her yaşta cerrahi prensiplere uygun olarak sünnet yapabilmektedir. Ayrıca 2-4 yaş arası çocuklar cinsiyetlerini ve üreme organlarını tanımaya başladıkları için bu yaşlarda bölgeyle ilgili cerrahi operasyonlar çocukları olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle sünnetin bebek hastaneden çıkmadan önce veya ilk ay içinde, tercihen doğumdan sonra yapılması önerilir. Sünnet ilk iki yaşına kadar yapılmadığında, çocuk normal iletişim kurduğunda en iyisi 6-7 yaşından sonra sünneti yapmaktır.

Ayrıca değinmemiz gereken en önemli noktalardan bir tanesine  birçok aile sünnetin çocuklar için ciddi bir travma olduğuna inanmakta ve bu operasyonu genel anestezi altında yapmak istemektedir. Genel anestezi altında çocuk gazla uyutulmaktadır. Aynı zamanda ameliyatsız veya korkusuzca çocuk sünnet edilebilir. Cerrah işi daha kolay yapabilir. Böylelikle sünnet sırasında çocuğun paniğinden kaynaklanabilecek olası olumsuz etkiler en aza indirilmiş olur.

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın