Ucuz Düğün Pastası Nasıl Seçilir?

Ucuz Düğün Pastası Nasıl Seçilir?
Ucuz Düğün Pastası Nasıl Seçilir?

Düğün Pastası Masrafından Tasarruf Etmenin 7 Yolu

Bütçenizden Değil, Pastanızdan Yesinler

Ucuz düğün pastası nasıl seçilir; Düğün pastaları göz alıcı, etkileyici ve elbette lezzetli olmalıdır. Düğündeki diğer tüm olmazsa olmazlar gibi, düğün pastası da bütçeyi zorlayacak unsurlardan biri olabilir. Yine de kısıtlı bütçenizin beğendiğiniz düğün pastasıyla aranıza girmesine izin vermeyin. Düğününüz için alacağınız pastanın aslında fiyatını belirleyen ana unsurlar pastanın boyutu ve pasta için istediğiniz tasarımdır. Bu unsurlarla oynayarak istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün. İşte istediğiniz gibi bir pastaya sahip olmanız (ve yiyebilmeniz) için pasta fiyatını düşürmenin bazı yaratıcı yolları.

Konuk Listesini Kısaltın

Konuk listenizi kısmak, düğündeki diğer tüm kişi başı hesaplamalarla birlikte pasta fiyatında da önemli bir düşüş sağlayacaktır. Daha az kişinin yiyecek olması daha az pasta dilimi demektir; ana fikri anladınız! Üstelik servis yapılacak kişi sayısının düşmesiyle yine dilim başı hesaplanan servis masrafı da düşecektir.

Kareden Şaşmayın

Kare düğün pastalarından yuvarlak olanlara göre daha fazla dilim çıkar. Kare bir pasta seçin ve hem lezzetli hem modern bir seçim yapmış olun.

Doğal Olun

El yapımı sakız ya da şeker hamurundan yapılan çiçekler pastanızın fiyatını otomatik olarak artıracaktır. Bu tip süslemelerin yerine taze meyve ve çiçekleri tercih edin. Hem etkileyici hem de daha ucuz bir seçenek olacaktır.

Basit Düşünün

Çok katlı bir pasta düğünün zenginliği hakkında önemli bir gösterge gibi algılansa da, günümüzde modern minimalizme doğru kayan tasarım anlayışı düğün pastası için de geçerlidir. Basit bir düğün pastası da son derece lezzetli ve şık olabilir. Bütün o sonradan eklenen süsleri ve göğe yükselen pasta katlarını bir kenara bırakın ve kusursuz, yumuşak bir yüzeyi olan temiz bir tasarıma yönelin. Puantiye desen ya da tabanda geniş bir kurdele gibi basit detaylar ekleyin. Pastanızın neli olacağı konusunda tek bir lezzete tutunun, karışım büyüdükçe pasta da büyüyecektir.

Düğün Pastası
Düğün Pastası

Tek Yerden Alışveriş

Eğer organizasyon firmanız size catering hizmeti de veriyorsa bundan faydalanın. Böylelikle servis ve teslimat masraflarından da kısabilirsiniz. Üstelik pastanın ulaştırılmasıyla ile ilgili organizasyondan da kurtulursunuz. Düğün gününüzde kesinlikle böyle bir aksilik istemezsiniz. Çoğu firma düğün pastasını da organizasyonuna dahil eder. Bu tip firmalarla çalışmaya gayret edin, onlara soracağınız başka sorular da olacaktır.

Taklit Pasta

Klasik ve kule şeklindeki düğün pastalarından vazgeçemiyorsanız ama buna yatıracak ekstra bir bütçeniz yoksa, yine de bir çıkmazda değilsiniz. Pastanın kesilecek ilk katından sonraki katlarının ‘sahte’ olmasını tercih edebilirsiniz. Strafordan yani köpükten yapılan üst katları konuklar kesinlikle fark etmeyecektir. Hayranlıkla bahsettiğiniz birçok düğün pastası bu şekilde yapılmış olabilir.

Kek Kalıbının Dışında

Zamane gelinleri gelenekleri bir kenara bırakıp kendi tarzlarını ortaya koymayı seviyorlar. Buna düğün pastası da dahil. Artık bir çok organizasyonda konuklara düğün pastası yerine turta ya da minik pastalar ikram edilmesi normal karşılanıyor. Tatlı büfesi ya da minik kekler gibi kendi tarzınıza göre oldukça ucuza gelecek bir seçim yapabilirsiniz. Sizin yörenin meşhur tatlısı konuklarınız için ilgin ve esprili bir seçim olabilir. Bugün çoğu ‘ciddi’ organizasyonda bu tip aykırılıkların oldukça revaçta olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın