Animasyon ve Gösteri Hizmetleri

Animasyon ve Gösteri Hizmetleri
Animasyon ve Gösteri Hizmetleri
Animasyon & Gösteri Hizmeti Fiyatları

Animasyon ve gösteri hizmetleri; Bir organizasyon düzenleyeceğiniz zaman, o organizasyonun insanların aklında unutulmaz izler bırakmasını ve dikkat çekmesini istersiniz. Bu kapsamda animasyon gösteri hizmetlerine ihtiyaç duyarsınız. Animasyon hizmetleri de her sektörün gelişmesinden payını almış bir iş grubudur. Hatta bu sektörde o kadar kendini geliştirmiş işletmeler vardır ki profesyonel ekiplerle tiyatro oyunu ve animasyon gösterisi yapıp anı unutulmaz kılma konusunda son derece aktiftirler. Gösteri ve animasyon türlerini çok geniş kapsamlı sıralayabileceğiniz gibi bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz.

Animasyon ve Gösteri Hizmetleri İçin Neler Yapıyoruz

Bir çok firmada yapılmayan denenmemiş şeyler yada aklınızda bulunan fikirleri faaliyete geçiriyor, etkinliğinizi olabilecek en üst düzeye çıkararak herkesin mutlu olmasını sağlıyoruz. Peki bunu nelerle yaptığımızı kısaca açıklayalım;

Sihirbazlık Gösterileri

Animasyon ve gösterileri hizmetleri alanında ilk akla gelen uygulamalardan birisi de sihirbazlık gösterileridir. Alanında gelişmiş sihirbazların illüzyon gösterileri ile büyük küçük her yaş grubunun eğlenceli vakit geçirebileceği gösterilerde, çeşitli hediyeler de dağıtılabilmektedir.

Jonglör Gösterileri

Kelime anlamı itibariyle çevirme anlamına gelen jonglör terimi, gösterilerde çubuk çevirme, halka çevirme, lobut çevirme gibi figürlerle katılımcıların hoş vakit geçirmeleri sağlanır. Genellikle sihirbazlık ve illüzyon gösterilerini yapanların aynı zamanda icra ettiği jonglör gösterileri izleyenleri etkisi altına alır. Animasyon gösterilerinin jonglör hizmetleri ile renklendirilmesi unutulmazlık sağlama açısından son derece önemlidir.

Palyaço Gösterileri

Animasyon ve gösteri hizmeti denince ilk akla gelen figürlerden olan palyaçolar çocuklara yarışmalar, oyunlar, animasyonlar ve dans etkinlikleri düzenleyerek hoşça vakit geçirmelerini sağlarlar. Çocukların doyasıya eğlendiği palyaço gösterilerinde yüz boyaması yapılmakta, çocukların sevdiği çeşitli hayvan figürleri yüzlere boyanmakta, sosis balonlara çeşitli şekiller verilerek çizgi film karakterleri oluşturulmaya çalışılmaktadır. Palyaçolar aynı zamanda çeşitli açılış ve fuar organizasyonlarında hizmet vermekte, broşür dağıtma reklam vb faaliyetlerde aktif olarak kullanılmaktadır.

Pandomim Gösterileri

Türkçe karşılığı sessiz sinema diyebileceğimiz pandomim gösterileri sayesinde, profesyonel tiyatro sanatçıları izleyicilere hoşça vakit geçirtmektedirler.

Tiyatro Gösterileri

Önceden belirlenmiş belirli bir senaryoya göre profesyonel oyuncu kadrosu ile icra edilen tiyatro gösterileri insanların son derece ilgilisi çekip gülmelerine sebep olmaktadır. Çocuk tiyatrosu, skeçler, müzikli etkinlikler, animasyon gösteri hizmetlerinin bu kapsamdaki faaliyet alanlarındandır.

Gölge Oyunları

Osmanlıdan günümüze etkinliği azalmadan devam eden Karagöz Hacivat oyunları bir perde arkasında Hacivat ve Karagöz figürlerinin bir kişi vasıtasıyla hareket ettirilmesi ve konuşturulmasıdır. Perde arkasından bu gölge oyununu izleyen büyük küçük herkes gülerek bu oyunu izlemekte ve perdenin arkasındaki kişiyi görmemektedirler. Kültürümüzün de canlı kalmasına ve yeni nesillere aktarılmasına katkı sağlayan gölge oyunları ramazan eğlencelerinde olduğu gibi animasyon gösteri hizmetlerinde de yaygın olarak icra edilmektedir.

Nasrettin Hoca Gösterileri

Kültürümüzde etkin bir yere sahip olan Nasrettin Hoca, Osmanlı geleneğinden günümüze taşınmış Türk milletinin sembollerindendir. Animasyon gösterilerinde özellikle çocukların beğeniyle izledikleri Nasrettin Hoca senaryoları geçmişten geleceğe kültür mirasımızdır.

Aşuk Maşuk Gösterileri

Geçmişten günümüze halk oyunlarımızın eğlenceli hale getirilerek sunumunun yapıldığı aşuk maşuk gösterileri animasyon gösterilerine farklı bir hava katmakta ve insanları eğlendirmektedir. Animasyon gösterisinin akılda kalmasına en büyük katkılardan birisi aşuk maşuk gösterileri ile sağlanır.

Semazen Gösterileri

Özellikle Konya yöresinde etkin olarak animasyon gösterilerinde kullanılan semazen gösterileri, zamanla tüm Türkiye’ye hızla yayılmış ve animasyon gösterilerinde etkin olarak kullanılır hale gelmiştir. Profesyonel ekiplerce icra edilen semazen gösterileri izleyenlere manevi bir atmosfer yaratır.

Karikatür Hizmetleri

Profesyonel karikatür sanatçıları tarafından katılımcıların karikatürleri çizilerek animasyonu organize ettiren müşteri adına katılımcılara hediye edilmesi sağlanmaktadır. Karikatür hizmetlerinin yanında kum boyama etkinliğinin de özellikle çocuklar tarafından ilgi çekici bir etkinlik olduğu düşünülmektedir. Kum boya etkinliği ile çocuklar kendi hayal gücüne göre yaptıkları kum boyama kartlarını hediye olarak alıp yanlarında götürmektedirler.

Mehteran Gösterisi

Ormanlı torunu olduğumuzu anımsatan ve bizleri tarih sahnesine götüren mehteran gösterileri, Türk milletini ayrı bir atmosfere sokar. 8-10-12 kişilik olarak organize edilen mehteran takımları müşterinin talebine göre belirlenmekte ve o süre zarfında hizmet vermektedir.

Dans Gösterileri

Kolbastı gösterilerinden tutun da Latin danslarına, modern danslardan tutun da klasik danslara kadar her türlü dans gösterisi hazırlayabilen profesyonel ekipler aynı zamanda oryantal dans senaryosu da hazırlayabilmektedirler.

Halk Oyunları Gösterileri

Kapsamlı animasyon gösterilerinin bir parçası olan halk oyunları gösterileri müşterilerin isteklerine göre her yöreye uygun şekilde hazırlanmaktadır ve beğeniyle izlenmektedir.

Ateş Gösterileri

Animasyon gösterisinde ateş denildiğinde herkesin aklına emniyet gelmektedir. Animasyon şirketleri son derece etkili bir güvenlik mekanizması ile çalışmakta ve 0 risk kuralına sonuna kadar riayet etmektedirler. Yakından gördüğünüz zaman ateş gösterilerinin sadece uzaktan tehlikeli gibi göründüklerini anlarsınız. Ateş gösterileri aynı zamanda her yaş grubundan bütün katılımcıların ilgisini çekecektir.

Doğum Günü Animasyonları

Doğum günlerinde icra edilen animasyon gösterilerinde, palyaçodan, Nasrettin Hocaya, kırmızı başlıklı kızdan, Peter Pan’a kadar aklınıza gelebilecek tüm figürler kullanılabilmektedir. Aynı zamanda slâyt gösterisi ile de doğum günü olan kişiye özel bir sürpriz hazırlanabilmektedir. Pamuk şeker ve patlamış mısır dağıtılarak zenginleştirilmeye çalışılan animasyon gösterileri eğlenceli dakikalara katkı sağlar.

Sünnet Düğünü Animasyon ve Gösteri Hizmetleri

Sünnet düğünü organizasyonu da doğum gününde olduğu gibi çeşitli çizgi film ya da hayali kahramanlarla organizasyon zengin hale getirilmekte ve katılımcıların eğlenceli vakit geçirmesi sağlanmaktadır. Ayrıca sünnet düğünlerinde kukla ve gölge oyunu gösterileri ön plana çıkmakta, profesyonel ekiplerce faaliyetin icrası sağlanmaktadır. Ayrıca konfeti Show ile de görsel bir şölen yaşatılmaya çalışılmaktadır.

Piknik Eğlencesi

Animasyon gösteri hizmetleri kapsamında piknik organizasyonlarından çeşitli hayali karakter ve çizgi film kahramanlarının figüre edilmesinin yanında şişme oyun parkı kiralama faaliyetleri ile de faaliyet zenginleştirilmekte ve eğlenceli hale getirilmektedir. Ayrıca piknik faaliyetlerinde çeşitli oyunlar ve çekilişler düzenlenerek hediyeler dağıtılır ve çocukların mutlu olması sağlanır.

Ramazan Etkinlikleri

Son dönemlerde etkinliğini nispeten yitirmiş olsa da ramazan etkinlikleri halen ülkemizde faaliyet alanı bulmaktadır. Özellikle belediyeler ramazan aylarında organizasyon şirketleri ile irtibata geçerek halkın eğlenceli vakit geçirmesine katkı sağlarlar. Katılımcılara bol miktarda pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edilmesi de bu etkinliğin olmazsa olmaz faaliyetlerindendir.

Festival Gösterileri

Ülkemizde hemen hemen her ilin özel bir anlam ifade eden günü vardır. Örneğin Amasya için 12 Haziran Amasya Genelgesinin ilan edildiği gündür ve özel bir anlam taşır. Söz konusu günde festival düzenlenir ve çeşitli etkinlikler olur. Bu tür günlerde organize edilen festival gösterileri hem katılımcılara eğlenceli vakit geçirtir hem de çeşitli hediyeler dağıtılarak festival renkli hale getirilmiş olur. Aklınıza gelebilecek her türlü animasyon gösterilerini ilgili animasyon şirketlerine yaptırmanız mümkündür.

Animasyon ve Gösteri Hizmetleri Resimleri

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın