Kokteyl Masası Kiralama

Kokteyl Masası Kiralama
Kokteyl Masası Kiralama
Kokteyl Masası Kiralama Fiyatları

Kokteyl masası kiralama hizmetinde; Her türlü davette kullanılabilen ve ortama nezih bir hava katan argüman bistro ve kokteyl masalardır. Yuvarlak modellerde üretilmiş olan kokteyl masaları, beyaz örtülerle çok güzel bir sunum yakalamaktadır. Davetlilerinize bu özel masalarda bir şeyler ikram etmeniz onları yüceltecek bir hal tarzıdır.

Kokteyl masalarını, organizasyon hizmeti yapan büyün şirketlerden bulabilirsiniz. Bu hizmeti aldığınız firmalardan alacağınız catering hizmeti ile davetlileri hem güzel bir şekilde ağırlayabilir hem de kolaylıkla ikramlık malzemelerin sunumunu yapabilirsiniz. Ekipman kiralama denince akla gelen kokteyl masalar ile nasıl sunum yaparım, davetlilerim memnun kalır mı gibi dertleriniz kokteyl masalar sayesinde kalmayacaktır.

Neden Kokteyl Masası Kiralama

Genellikle bir kanepenin önüne konulan aksesuar olarak tasarlanmış olan kokteyl masaları zamanla üzerinde bir şeyler içilen masa olarak kullanılmaya başlanmıştır. 19. yüzyılda Fransa’da ilk keşfedildikleri zamanlarda alçak ya da basit masalar olarak adlandırılan kokteyl masaları zamanla bu ismi almıştır. 19. Yüzyılda içki koymak ve kitap yerleştirmek için kullanılan masalar oturma odaları ve salonların vazgeçilmez aksesuarları olmuş ve üzeri çiçeklerle kaplanarak evin özel bir köşesinde muhafaza edilmiştir.

  1. yüzyılın sonlarında Amerikalılar tarafından kullanılan kokteyl masaları ilk etapta kahve masası ismiyle kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü kokteyl masası ismi Amerikalılara çok anlamlı gelmemişti. 1938 yılında ünlü mimar E.W. Godwin tarafından tekrar geliştirilen kokteyl masaları bugünkü tasarımına kavuşmuştur.

Kokteyl Masası Kullanımı

Geçmişte ve günümüzde kokteyl masaları çok farklı ham maddelerden imal edilmiştir. Yaygın olarak bambu, cam, metal ve plastik ham maddelerden üretilen kokteyl masaları günümüzde suntadan da üretilmektedir.

Geçmişte kokteyl masaları, bir şeyler içmenin yanında üzerinde oyun oynanan, bulmaca çözülen, bilgisayar kullanılan tasarımlar olarak da kullanılmıştır. Bugünkü kullanımına baktığınızda kokteyl masalarının sadece davet ve organizasyon hizmetlerinde kullanıldığı gözükmektedir.

Kokteyl Masası Taşınması

Kokteyl masaları günümüzde şık tasarımlarının yanında taşıması kolay bir şekilde üretilmektedir. Tasarım itibariyle yüksek bir görünüme sahip olan kokteyl masaları katlanma özelliği sayesinde küçük bir hal almakta ve dar bagajlı bir araca dahi kolayca sığabilmektedir. Bu kolay taşıma özelliği organizasyon şirketleri için son derece önemli bir husustur. Firmalar onlarca kokteyl masasını o etkinlikten o etkinliğe sürüklemektedirler. Taşımanın kolaylığı hem personel tasarrufu sağlamakta hem de taşıyana zül olmamaktadır.

Organizasyon İçin Gerekenler

Bir organizasyonun kusursuz olması için öncelikle iyi planlama yapılması gerekir. Kaç kişi davet edilecek, davetliler nerede ağırlanacak, ne ikram edilecek, kaç tane masa kiralanacak hepsi iyi düşünülüp karar verilmesi gereken hususlardandır.

Planlamanın en iyi şekilde yapıldığından eminseniz geriye organizasyon şirketini ayarlamak kalıyor. Bütçenize uygun şekilde ön görüşmeleri yaptığınız organizasyon şirketinden kaç adet masa istiyorsanız birkaç tane fazlasını ihtiyat olması açısından talep edebilirsiniz. Masaların ne şekilde süsleneceği firma ile koordine edildikten sonra firmadan garson ve catering hizmeti talep edilmesi de en akıllıca davranıştır.

Kokteyl İçin Yapılması Gerekenler

Kokteyl konusunda hata yapılmaması ve misafirlerin en iyi şekilde ağırlanması hususu tecrübe ile ilgilidir. Organizasyon şirketleri bu konuda son derece tecrübelidir ve sizi yönlendirebilirler. Kokteyl konusunda tecrübeniz yoksa bu tavsiyelere uymanız menfaatinize olacaktır.

Kiraladığınız kokteyl masalarının davet ya da organizasyon yerine gelmesini müteakip daha önceden hazırlanmış olan ikramlık malzemeleri belli bir süre geçtikten sonra misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Kokteyl masası etrafında toplanmış olan misafirlerinize ikramlık malzemeleri zamanı gelince ikram etmeniz gerekir. Tüm ikramlıkların bir anda masaya konulması belli bir süre sonra masaların boş kalmasına sebep olacak ve davetliler bu durumdan hoşnut olmayacaklardır.

Kokteyl Masası Kiralama ve Fiyatları

Yaptığınız organizasyonun kusursuz bir şekilde ilerlemesi ve misafirlerinizin bu aktiviteden memnun olarak ayrılmaları tamamen yapılacak sunumun güzelliği ile mümkün olabilecektir. Bu güzelliği yakalamak da ancak kokteyl masası kiralama ile mümkün olabilecek bir iştir.

Kokteyl masaları asla sadece bir mobilya ya da bir ekipman olarak düşünülmemelidir. Süslemeleri ve yerleşim yeri anlamında kokteylinizin temel taşını oluşturmaktadır. Kokteyl masalar beyaz örtü süslemeleri ve balon süslemeler ile daha nezih bir görüntü kazanacaklardır. Bu süslemelerle kokteylinizin tasarım bütünlüğü sağlanmış olacaktır.

İnternet üzerinden de araştırabileceğiniz kokteyl masası fiyatları masa başına 30-60 TL arasında değişmektedir. Organizasyonun büyüklüğüne göre organizasyonun en büyük gider kalemini oluşturan kokteyl masaları süslemeleri ile birlikte ucu açık bir fiyata doğru gider.

Kokteylin Masa İle Güzelleştirilmesi

Kokteyl denilince akla zarafet, yapılanların göze hitap etmesinin yanında, doğru argümanlar kullanılarak oluşturulan konsept, davetin açık mı yakut kapalı ortamda mı gerçekleştirildiği gibi sorular insanların aklına gelebilmektedir. Davetin ya da kokteylin dört dörtlük organize edilmiş olması için bu hususlar düşünülerek kokteyl organize edilmeli ve en ufak bir ayrıntı atlanmamalıdır.

Davete gelen müşterilerin ilk gözüne çarpacak obje kokteyl masalarıdır. Bu masaların süslemelerinin güzel durması, davetin konseptine uygun örtüler seçilmiş, balonlarla farklı bir hava katılmış olması davetlilerin içini ferahlatacaktır.

Bu davetin bir iş kokteyli maksadıyla yapıldığını düşündüğünüzde ticari faaliyetinize de olumlu katkı sağlayacağı yadsınamaz bir gerçektir.

Kokteyl Masası Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar

  • Ayrıntılı bir piyasa fiyat araştırması yapın. En optimum firma ile anlaşın.
  • Organizasyon şirketi ile kaç davetlinizin olduğunu, kaç masaya ihtiyaç duyduğunuzu ayrıntılı şekilde koordine edin. Firmadan talep ettiğiniz garson miktarını ve garsonların bayan/erkek ayrımını iyi belirleyin.
  • Firmanın getirdiği masaların sağlamlığını kokteylden önce kontrol edin. Masaların hasarlı olması durumunda davetten önce değiştirilmesini sağlayın. Kokteyl anında misafirlerinize mahcup olmayın.
  • Masa örtülerinde ve süslemelerinde sizi zor durumda bırakacak yırtık, sökük vb. var mı gözünüzle kontrol edin. Süslemelerin kusursuz ve göz alıcı olmasını sağlayın.
  • İkramlık malzemelerin hazır olup olmadığını davetten önce kontrol edin.
  • Davetin hangi zaman diliminde ikramların sunumunun yapılacağını garsonları talimatlandırarak belirleyin.

Elinizde belli miktarda kokteyl masası varsa bu masaları çeşitli organizasyon şirketlerine kiraya verebilirsiniz. Bunun için elinizde en az 10 adet masa bulunması gerekir. Süsleme malzemelerini de temin ettiğiniz zaman masaları kiralamak isteyenler sizi bulacaktır.

Tabi bunun için öncelikle piyasada tanınmanız gerekir. Vereceğiniz reklamlar ve kuracağınız sosyal medya ya da web siteleri aracılığı ile kendinizi bu piyasada tanıtabilirsiniz. Kokteyl masalarının yanında temin edeceğiniz plastik masa, bistro masa vb. ürünlerle de elinizde bulunanları zenginleştirdiğinizde sizin de bu piyasada söz sahibi olmamanız için bir sebep yok.

Kokteyl Masası Kiralama Resimleri

Kokteyl Masası kiralama hizmetinde; Bistro masa kiralama, Kokteyl masası süsleme, Kokteyl organizasyonu, Masa sandalye kiralama gibi çok tercih edilen organizasyon ekipmanlarını sizlere temin ediyoruz.

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın