Organizasyon Ekipman Kiralama

Organizasyon Ekipman Kiralama
Organizasyon Ekipman Kiralama
Organizasyon Ekipman Kiralama Fiyatları

Organizasyon ekipman kiralama nedir; Günümüzde yapılan özel günler için organizasyon firmalarından yardım almak oldukça faydalı olmaya başlamıştır. Düğünler, sünnet düğünü, kına organizasyonları, diş buğdayı parti organizasyonları, doğum günü organizasyonları gibi pek çok farklı organizasyon bulunmaktadır. Bu organizasyonlar yapılacağı sırada pek çok ayrıntı bir arada değerlendirilmelidir.

Bu ayrıntıların hepsinin bir arada değerlendirilip belli bir düzene konulması ise oldukça önemlidir. İnsanlar özel günlerinin hem çok özel hem de çok güzel bir şekilde geçmesini istemektedirler. Özel günlerin bu şekilde geçmesini sağlamak ise organizasyon firmalarından  yardım alarak sağlamak mümkündür. Peki yapılacak olan organizasyonlarda kullanılan organizasyon ekipmanları nelerdir, bunları hangi şekilde temin etmek daha doğrudur, kendini yapacağımız özel günümüze bunları uyarlamak için neler yapılmalıdır Bunlara bakalım.

Organizasyon Ekipman Kiralama Kategorileri

Yapacağınız türe göre tercih edeceğiniz ekipmanlarda farklılık göstermektedir. Örneğin düğünde kullanacağınız bir organizasyon ekipmanını nişan töreninde kullanabilmeniz mümkündür. Fakat doğum günü, diş buğdayı gibi farklı törenlerde kullanılacak olan ekipmanlar daha farklı içeriklere sahip olacaktır. Ayrıca organizasyonu kimin için yaptığınıza bağlı olarak da ekipmanlarda farklılıklar oluşabilir. Burada tercih edeceğiniz ekipmanların konsepte uygun olması da önemli bir anlam taşımaktadır.

Organizasyon Ekipmanları tercihlerinizi yaparken özellikle bu ayrıntılara dikkat ederek tercih yaparsanız bütünsel olarak birbirini tamamlayan bir törene sahip olabilmeniz mümkündür. Düğün,, doğum günü, sürpriz bir parti,, veda yemeği, kına, diş buğdayı partisi, ilk yaş doğum günü gibi pek çok farklı organizasyon bulunmaktadır. Ekipmanlarda türlerine göre kategorilere ayrılarak tercih ediliyor.

Düğün İçin Gerekli Organizasyon Ekipman Kiralama

İnsanların en özel günlerinden bir tanesi kuşkusuz düğünlerdir. Düğünün güzel olabilmesi için baştan sona bütün ayrıntılarının planlanması gerekmektedir. Özellikle organizasyon firmaları bu konuda ciddi destek sağlayan kurumlardır. Düğünün vazgeçilmez Ekipmanları arasında Tabii ki de masa ve sandalyelerin dizaynı bulunmaktadır. Düğünü yapacağımız alana göre sandalye çeşitlerinde  farklılıklar tercih edebilirsiniz. Plastik sandalye üzerine değişik süslemeler ile hoş görüntüleri ortaya çıkarabilmek de mümkündür.

Gelelim düğündeki diğer ekipman olan şamdanlara. Düğünlerde masa üzerinde Şamdan kullanılması en sık tercih edilen süsleme şeklidir. Şamdanların iki üç dört beş altı ayaklı formda olanları bulunabilmektedir. Taşlı süsleme veya pirinç şamdanlar tamamen çiftlerin zevkine göre seçilebilir. Şamdanlar dışında nikah masasının süslenmesi de önemli bir ayrıntıdır. Gelin ve damadın oturacağı koltukların süslenmesi, Nikah Masası üzerinde bulunacak olan çiçek gibi ayrıntılar düşünülmelidir. Düğün konseptinin açık alanda veya kapalı alanda olmasına göre bu masanın dizaynında farklı ekipmanlar tercih edilebilir.

Doğum Günü İçin Gerekli  Olan  Organizasyon Ekipmanları

7’den 70’e herkes doğduğu gün olan doğum gününün kutlanmasını sevmektedir. Doğum günü kişiler için en özel günlerinden bir tanesidir.  Doğum günü organizasyonları bazen sürpriz olarak hazırlanırken bazen kişiler kendilerine parti düzenleyebilir. Çocuklar için, gençler için, yaşlılar için fark etmeden farklı doğum günü partilerini görebilmeniz mümkündür.

Doğum günü partilerinde süsleme en önemli alanı oluşturmaktadır. Doğum günü için gerekli olan organizasyon ekipmanlarını seçerken de yaş grubunun önemli bir faktör olduğunu unutmamak gereklidir. Çocuğunuz için bir doğum günü hazırlayacak iseniz balonlar, Çizgi karakterlerin maketleri gibi pek çok farklı organizasyon ekipmanını  partiye dahil edebilirsiniz. Yetişkin biri için düzenleyeceğiniz partide ise kişinin zevkine uygun çiçekler, renkler tercih edilerek yine kişinin zevkini yansıtacak bir süsleme tercih edebilirsiniz. Doğum günleri için en fazla kullanılan süsleme unsurları ise kişilerin adının yazdığı flama , balonlar,olmaktadır.

Sünnet Düğünü İçin Gerekli Olan Organizasyon Ekipmanları

Müslüman olan ülkelerde belli bir yaşa gelmeden önce erkek çocuklarına sünnet yapılması gerekmektedir. Sünnet işlemi yapılırken ülkemizde genel olarak düğün şeklinde bir kutlama tercih ediliyor. Sünnet düğünü organizasyonu için ise süsleme ön planda oluyor. Organizasyonun yapılacağı alanda çocuğun zevkine ve düğün konseptine uygun süsleme ekipmanları tercih edilebilir. Genel olarak sünnet çocuğunun resminin basılı olduğu balonlar, bayraklar sünnet düğünü organizasyonlarının vazgeçilmez unsurlarıdır. Bunun dışında sünnet çocuğunun oturacağı tahtın süslenmesi veya yatakta bulunacak ise yatağın süslenmesi gibi düzenlemeler yapılıyor. Sünnet düğünü için salona gelen diğer çocukların hoşça vakit geçirmesi için farklı animasyon veya piyes tarzı oyunlarda sergilenmektedir. Bu oyunlar sırasında da yine palyaço çizgi karakterler tercih edilebilir.

Diş Buğdayı Organizasyonu için Gerekli Olan Ekipmanlar

Bebeğiniz dünyaya geldi ve hayatının her gününü özel yaşamasını istiyorsunuz. Bebeğiniz için farklı organizasyonlar düzenleyerek onun hayatını daha güzel daha hoş geçirmesini ve bunları ölümsüz anılara çevirmek en doğal hakkınızdır. Ülkemizde Bebeklerin dişi çıktıktan sonra diş buğdayı partisi sıklıkla tercih edilen bir gelenektir. Diş buğdayı partisinde kullanılan organizasyon ekipmanları ise ilk dişim yazan flamalar, bayraklar, balonlar, diş buğdayı partisine gelecek olan çocuklar için hazırlanmış şekerlemelerin üzerine takılan kürdanlar gibi bazı ögeler tercih edilebilir.

Bunun dışında ikramlık olarak verilecek olan çerez veya mısırların konulduğu bardaklar tabaklar gibi unsurlar diş buğdayında en fazla tercih edilen ekipmanlar arasındadır. Bebeğin adının yazmış olduğu helyum balonlar diş buğdayı partisinde en fazla tercih edilen ekipmanlardandır. Masa örtüsü, diş şeklinde aparatlar da diş buğdayı partisinde tercih ediliyor.

 Kına Gecesi İçin Gerekli Olan Ekipmanlar

Ülkemizde düğünlerden önce gelinlere kına gecesi organizasyonu yapılmaktadır. Kına gecesinde geleneksel olarak gelinin eline ve arkadaşlarının eline kınalar yakılmaktadır. Bu organizasyon yörelere göre farklılık gösterse bile temel bazı unsurları her kına gecesinde bulunması zorunlu kabul edilmiştir. Geline kına yakılacağı sırada eline geçirilecek eldivenler, gelinin çalacağı tefler, arkadaşlarının oynama sırasında kullanacakları mendiller, kına yapılacağı sırada  ellerde tutulan mumluklar, başlara takılan taçlar gibi organizasyon ekipmanları tercih edilebilir.

Ayrıca geleneksel bir anlam içerdiği için kına gecesi organizasyonunda yapılacak olan süslemelerde de bu ambiyansı yansıtılacak ekipmanlar tercih edilir. Gelin tahtı, gelinin başına takılacak Taç, ayağına yeceği çarık gibi unsurlar bu gelenağin tamamlayıcı ekipmanları arasında sayılabilir. Gelinin yüzünü örtüleceği örtü  elinde çalacağı davulun süslenmesi gibi ayrıntılar da yine organizasyon ekipmanları arasında sayılabilir.

Organizasyon Ekipman Kiralama Fiyatları

Organizasyon Dünyası oldukça gelin geniş bir alandır. Bu geniş alanın içerisinde ise farklı çeşitte ürünleri görebilmek mümkündür. Tercihen bazı organizasyonlarda birçok çeşitli ekipman tercih edilirken bazılarında daha küçük bütçeye uygun ekipmanlar tercih edilebilir. Ekipmanların sayısına, çeşidine ve kalitesine göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Yapacağınız organizasyonlar ve tercih edeceğiniz konsepte karar verdikten sonra ekipmanlar ile ilgili ayrıntılı bilgi ve fiyat bilgisi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Organizasyon Ekipman Kiralama Resimleri

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın