Oyun Parkı ve Kaydırak Kiralama

Oyun Parkı ve Kaydırak Kiralama
Oyun Parkı ve Kaydırak Kiralama
Oyun Parkı & Kaydırak Kiralama Fiyatları

Oyun parkı ve kaydırak kiralama sistemindeki amaç; Çocukların enerjileri oldukça yüksek olduğu için farklı alanlarda bu enerjiyi atmaları gerekebilmektedir. Çocukların enerjilerini boşaltabileceği en güzel alanlardan bir tanesi Tabii ki de oyun parklarıdır. Oyun parkı içerisinde farklı birçok oyuncak bulunmaktadır. Tahterevalli  kaydırak, salıncak, parkurlar oyun parkında en sık tercih edilen oyuncaklar arasındadır.

Oyuncaklarla vakit geçirmek çocukların hem motor gelişimlerine katkı sağlarken hem de enerjilerini boşaltmalarına yardımcı olmaktadır. Böylelikle çocukların hem gelişimine yardımcı olmak, hem arkadaşları ile  iletişim içerisinde olmalarını sağlamak, hem de hoş vakit geçirmelerine destek olmak mümkün oluyor. Bu sebep ile mahalle aralarında bulunan oyun parkları en sık tercih edilen alanlar olmaya başlamıştır. Fakat özellikle son dönemde yaşanan corona virüs sebebiyle oyun parklarını ziyaret etmek mümkün olmamaktadır. Ayrıca anne babaların çalışıyor olması gibi pek çok etken oyun parklarını ziyaret etmeye bazı engelleri getirmektedir. İnsanlar bu engelleri aşabilmek için ise farklı arayışlara

Oyun Parkı ve Kaydırak Kiralama Neden Tercih Ediliyor?

Hal böyle olunca bu arayışlara cevap niteliğinde bazı üretimler gerçekleşiyor.  Kalabalıklaşan dünya ve farklılaşan insan ilişkilerinden dolayı insanlar çocuklarıyla evde vakit geçirmeyi tercih etmektedir. Artık evlerde de çocuklarınıza mükemmel bir oyun parkı kaydırak alanı oluşturabilmeniz mümkündür. Bu alanı oluşturmak için farklı özelliklerdeki kaydırak, salıncak kombinlerini görebilmeniz mümkündür. Bunlar ile evinizin bir odasında muhteşem, temiz ve eğlenceli bir oyun parkı oluşturabilmeniz mümkündür. Bu oyun parklarındaki içerikleri arttırabileceğiniz çok fazla çeşit bulunuyor . Farklı kombinasyonlar şeklinde satılan oyun parkı türlerini görebilmeniz mümkündür.

Oyun Parkı Kombinasyonları

Oyun parkı deyince akla ilk gelen oyuncak kaydırak olmaktadır. Kaydırağın yanında salıncak da çocukların en çok sevdiği unsurlardandır. Evinizde bu tarz kombinlerin bir arada bulunmuş olduğu oyun parkına sahip olmamız ise oldukça kolaydır. Farklı firmalar çeşitli oyun parkı kombinasyonları satmaktadır. Sizler istediğiniz özelliklerde olan oyun parklarını seçebilirsiniz. Bazı oyun parklarında salıncak, kaydırak, basket potası bazı oyun parklarında iki farklı kaydırak olabilmektedir.

Daha da çıtayı yükseltmek isterseniz farklı oyun parklarında parkurlar ile çocukların hoşça vakit geçireceği alanlar oluşturulabilmektedir. Evinizde seçeceğiniz oyun parkları evinizin genişliğine göre farklılık gösterebilir. Ev dışında bahçe gibi bir alanda oyun parkı kurmayı düşünüyorsanız seçenekleri daha da genişletebilmeniz mümkündür. Çocuğunuzun en çok hangi alanda oyun oynamak istediğine karar verdikten sonra oyun parkının içerisini bu aparatlarla çeşitlendirmeniz  mümkündür.

Oyun Parkı Ve Kaydırak Kiralama Çeşitleri

Kaydırak denince akla belirli bir yükseklikten aşağı eğimli olan oyuncaklar gelmektedir. Fakat her alanda olduğu gibi oyun parklarında da farklı bir çok ürün çeşitliliği gün geçtikçe karşımıza çıkmaktadır. Kaydıraklar artık eskisi gibi sadece düz ve belirli bir yükseklikten aşağıya kaymayı sağlayan oyuncaklar olarak kalmamaktadır. Bunun dışında spiral şekilde dönen kaydırakları görebilmeniz mümkündür. Ayrıca kaydırak yükseklikleri de çocukların yaş grubuna göre tercih edilebilecek çeşitliliğe sahiptir.

Bunun dışında tercih edeceğiniz kaydırakların dalgalı şeklinde olanlarını bulabilmeniz mümkündür. Tüp şeklinde kaydıraklardan kaymak da yine çocukların en sevdiği kaydırak türlerindendir. Ayrıca bu tüp şeklinde olan kaydırakların spiral dönenlerinde ise çocuklar kendilerini farklı bir dünyanın içinde gibi hissedebilirler ve bu alanı çok sevebilirler.  Oyun parkı kaydırak çeşitlerinin renk çeşitliliği alanındaki skalaları da oldukça geniştir. Çocuğunuzun zevkine göre seçeceğiniz renkteki bir kaydırak ile muhteşem bir oyun parkı alanı oluşturabilmeniz mümkündür.

Oyun Parkı ve Kaydırak Malzemeleri Nasıl Olmalıdır

Çocuklarınız için tercih edeceğiniz bütün ürünlerin kaliteli ve kanserojen olmayan ürünler olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde çocuklarınız için sağlıksız bir ortam hazırlamış olabilirsiniz. Oyun parkı malzemeleri genel manada plastik malzemelerden tercih ediliyor. Fakat plastiğin birçok farklı türü bulunmaktadır. Bu türler arasında kalitelisini tercih etmek ise önemlidir. Aksi takdirde sürekli bu plastik ile temas halinde olan çocukların sağlıksal problemler yaşamasına sebep olabilirsiniz.

Türkiye’de bazı markalar özellikle bu plastiklerin kalitesini iyi derecede üretmektedir. Tercih edeceğiniz oyun parkı malzemelerinin ise bu kalitelerde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’de bazı üretici firmalar için verilen sertifikaları almış olan malzemelerden üretilen oyun parkı kaydırakları tercih ederseniz de çocuklarınız için hem eğlenceli hem de sağlıklı bir ortam oluşturmuş olursunuz.

 Oyun Parkı ve Kaydırak Kiralama Fiyatları

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi oyun parkı kaydırakları birçok farklı şekilde bulunabilmektedir. Bu çeşitlerden tercih edeceğiniz kombinasyonlara göre fiyatların farklılık gösterdiğini görebilirsiniz. Ayrıca oyun parkları yaş guruplarına göre dizayn ediliyor. Yaş grubuna göre tercih edeceğiniz oyun parklarında fiyatlar yine değişkenlik gösterebiliyor. Tercih edeceğiniz oyun parkının malzeme kalitesi de  fiyatlara etki eden unsurlardır. Bazı oyun parklarında renkler genel olarak sabit tercih edilebiliyor. Farklı renklerde ekstra talepleriniz olursa ve bu renklerde oyuncak üretimi daha az ise fiyatlar buralarda biraz daha yüksek olabilir. Tercih edeceğiniz oyun parkının kaliteli olmasına karar verdikten sonra tabii ki de renk zevkinize göre güzel bir oyun parkı alabilmeniz mümkündür.

Oyun Parkı ve Kaydırak Nerede Kullanılır

Oyun parklarının kullanım alanları evlerde olduğu gibi geniş Bahçeli alanlarda da olabilmektedir. Özellikle sünnet düğünü organizasyonu gibi bazı organizasyonlar açık alanlarda yapılabiliyor. Bu alanlarda aileler yemek yerken veya hoş vakit geçirirken çocuklar için de kurulan prefabrik oyun parkları ile güzel bir alan oluşturulabilir. Doğum günü organizasyonu da yine Sünnet düğününde olduğu gibi açık alanlarda tercih edilirse çocukların vakit geçirebilmesi için oyun parklarından yardım alınabilir.

Oyun parklarını kullanabileceğiniz bir diğer alan ise ana sınıfı, okul öncesi eğitim veren yerlerin geniş salonlarıdır. Özellikle eğitim sistemi dört artı dört artı dört şekline geçtikten sonra ilkokul çocukları farklı bir okulda eğitim görmeye başlamıştır. Bu çocukların yaş grupları ve gelişimsel özellikleri birbirine yakın olduğu için de bu okullarda da oyun parkı kullanımını görmek mümkündür. Geniş alana sahip olan site yaşamı olan yerlerde de oyun parkı kullanımını görebiliyoruz.

Oyun Parkı ve Kaydırak Nereden Alınır

İnsanların merak etmiş oldukları bir diğer konu ise oyun parkını nereden alacaklardır. Oyun parkı ve kaydırak temin edebileceğiniz birçok alan bulunsa bile güvenilir bir yerden bunları almanız önemli bir noktadır. Ayrıca eğer geniş çaplı bir oyun parkı tercih ediyorsanız oyun parkının montaja sahip olması gerekiyor ise bu konuda uzman yardımı alması önemlidir. Unutulmaması gerekmektedir ki çocuklar oyun parkı alanında yalnız bırakılmamalıdır. Ne kadar güvenilir olursa olsun yükseklik içerdiği için bu tarz alanlarda kazaların olması mümkündür. Seçilecek olan alanın buna uygun bir şekilde düzenlenmesi en önemli noktadır.

Oyun Parkı ve Kaydırak Kiralama Resimleri

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın