Geleneksel Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

Geleneksel Kına Gecesi Nasıl Yapılır?
Geleneksel Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

Geleneksel kına gecesi nasıl yapılır; Genellikle düğünden bir gün öncesinde yapılması tercih edilen geleneksel kına geceleri 2 ve ya 3 gün öncesinden de yapılmaktadır. Geleneksel kına geceleri kız evi tarafında gerçekleşir.

Kınanın yakılacağı gün kız evinin etraftan net görünecek şekilde bir bayrak asılır. Bu işlemle birlikte etraftaki insanlar orada bir düğün başladığı bilgisine sahip olurlar. Gelin ve damadın yakın arkadaş çevreleri ve tüm akrabalar kına gecesine katılabilirler. Geline yakılacak olan kınayı oğlan evi tarafı temin eder. Kına teslim edilirken genellikle kız evine bir gece öncesinde çerezlerle birlikte gönderilir. Özenle hazırlanan kına tepsisine çerezler, tatlılar ve kına helvası konulur. Oğlan evinden giden misafirler kız evinde karşılanır ve ağırlanırlar.

Geleneksel Kına Gecesi Nasıl Yapılır; Yöresel Kıyafetler

Kına gecesi organizasyonu kolayca altından kalkabilecek bir kına organizasyonu değildir aslında. Büyük bir uğraş ve profesyonel bir yardım gerektirmektedir. Gelin hazırlanırken öncelikle yöreye ait olan tuvalet tarzı bir elbise giyer. Kına yakımı başlamasından evvel ise kadifeden ve işlemeli ‘’ bindallı ’’ adı verilen ayak bileklerine kadar uzanan kaftan türünde bir giysi giyer ve gelinin başına kırmızı bir örtü örtülür.

Kına gecesi organizasyonu her yöreye göre farklılık göstereceği için kına organizasyonu yöresel kıyafetlerini özel olarak diktirmek ve ya kına gecesi organizasyonu düzenleyen firmalara ulaşmak vereceğiniz en doğru karar olacaktır. Kına gecesi fiyatları, kına organizasyon fiyatları site üzerinden sizin de yapmış olduğunuz araştırmalar sonucu cebinize daha uygun olacak ve zorlu uğraşlardan sizleri kurtaracaktır. İstediğiniz yörenin kıyafetleri, her türlü kına organizasyonu gereçleri gibi size lazım olan her şeyi kına gecesi organizasyonu düzenleyen sitemizde bulabilirsiniz.

Geleneksel Kına Gecesi Nasıl Yapılır; Kına Gecesi Farkı

Kına organizasyonu sadece adet yerini bulsun diyerekten baştan sağma basit bir şekilde de gerçekleşebilir. Ancak akıllarda kalacak ve merakla izlenilen bir kına gecesi organizasyonu düzenlemek istiyorsanız. Sitemizde kına gecesi organizasyon fiyatları hakkında bilgi edinip gerçekten çok uygun şartlarda geleneklerimizin tam anlamıyla yaşandığı, yöresel kıyafet ve gereçlerin yer aldığı apayrı bir kına gecesi organizasyonu düzenleyebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere biz gelenek ve göreneklerine bağlı bir toplumuz. Gelenek ve göreneklerimizi de tam anlamıyla yaşamak ve yaşatmak da bizlerin elinde. Sizlere sunduğumuz hizmetlerle bu isteklerinizi kolaylaştıracak ve sizler de geleneksel kına gecesi organizasyonu düzenlemeniz adına unutulmaz bir gece geçireceksiniz.

Yorum yaz

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Değerli! Lütfen Yorumlarınızı Bize Bildirin!

Bizi Arayın